
(foto: Getty Images)
Slovenački napadač Benjamin Šeško propustio je poslednja dva meča u Premijer ligi, nakon što je Mančester junajted pobedom u derbiju protiv Liverpula (3. maja) i zvanično obezbedio plasman u Ligu šampiona za narednu sezonu. Talentovani centarfor je doživeo snažan udarac u pokosnicu, što je dodatno pogoršalo već postojeću povredu.
Menadžer "crvenih đavola" Majkl Karik doneo je odluku da ništa ne rizikuje sa Šeškom. Prepustio ga je lekarskom timu i procesu rehabilitacije, pa će tako biti i predstojećeg vikenda kada Junajted gostuje Brajtonu. Mediji na Ostrvu ističu da reprezentativca Slovenije gotovo sigurno nećemo gledati na terenu do kraja klupske sezone.
Od pomenute utakmice sa Liverpulom, Šeško uopšte ne trenira sa saigračima, a poslednji meč na "Old Trafordu" ispratio je u civilu sa tribina.
Šta ovo znači za reprezentaciju Slovenije?
U svojoj debitantskoj sezoni u Premijer ligi, 22-godišnji Šeško je odigrao ukupno 32 utakmice, postigao 12 golova i upisao jednu asistenciju. Slovenac je prodisao i eksplodirao na terenu tek nakon odlaska Rubena Amorima i dolaska Majkla Karika, koji ga je "otključao" i pružio mu maksimalnu podršku.
Nakon što se klupska sezona završi, Šeško će misli usmeriti isključivo na sanaciju povrede i preko potreban odmor. Selektor Slovenije Boštjan Cesar već je bio uskraćen za pomoć svog najboljeg napadača tokom martovskog okupljanja, a sve ukazuje na to da će isti scenario gledati i u junu.
Pošto Šeško u klubu ne trenira punim intenzitetom, iluzorno je očekivati da bude spreman za junske prijateljske utakmice reprezentacije koje nemaju nikakav takmičarski značaj. Junski termin će tako biti idealna prilika da Cesar isproba neka nova lica i igrače koji šansu čekaju sa klupe.
Sa druge strane, Mančester junajted je već definisao letnje planove – prvu pripremnu utakmicu odigraće 18. jula u Helsinkiju protiv Reksama.