Nica povela još u svlačionici: Dijabate sačuvao Partizan

Već u 2. minutu Brajan iskoristio seriju kikseva odbrane crno-belih, a krilo iz Malija evrogolom donelo izjednačenje.

Ivan Radošević
15. septembar 2022, 10:46

Dijabate majstorski prevario Šmajhela. (Foto: ataimages.rs)

Nije pošteno ni počela utakmica, a na semaforu je stajalo 0:1. Kao da je Nica povela još u svlačionici. Ponovo su puleni Gordana Petrića ušli po sistemu "lako ćemo", pa su vadili loptu iz mreže u 2. minutu.

Odbrana je u najmanju ruku bila smušena, više odbitaka je predavano u noge gostima, a poklon je iskoristio dojučerašnji saigrač Aleksandra Mitrovića u Fulamu, na privremenom radu na Azurnoj obali, Džo Brajan.

Trgli su se igrači Partizana, pokušavali da pritisnu, čak i u par situacija napadali u talasima, ali su se oni lomili ispred, ili o Kaspera Šmajhela. Čak i kada je bio savldan posle šuta Bibarsa Natha, glavu je postavio Jusuf Atal.

Kako su ušli na početku meča, tako su ušli u i u drugom poluvremenu igrači Partizana. Nica je pritisla i ređale su se prilike pred golom Aleksandra Popovića, koji je imao par odličnih intervencija, ali i ponovo nerezonska ispucavanja.

I onda spektakl. Sjajnu akciju u kojoj je lopta išla od noge do noge sve do šesnaesterca Šmajhela, a tamo je Fuseni Dijabate prebacio loptu sa desne na levu nogu i ubio pauka. Izjednačenje!

Odmah je odgovrila Nica, ali slučajan šut glavom stativa i Popović zaustavljaju, a u suprotnom šesnaesterci sjajn centaršut Marka Živkovića ne uspeva glavom da iskoristi Slobodan Urošević. A, onda u 70. minutu stopostontnu šansu koju mu je servirao Dijabate ne koristi Rikardo Gomeš.

GRUPA D LIGE KONFERENCIJA (2.kolo)
PARTIZAN – NICA 1:1 (0:1)
Stadion: Partizana. Sudija: Endrju Medli (Engleska). Strelci: Dijabate 60 (Partizan), Brajan 2 (Nica).
PARTIZAN: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Fejsa, Traore (Baždar 78), Andrade (Lutovac 69), Natho, Dijabate, Rikardo.
NICA: Šmajhel, Atal, Todibo, Dante, Brajan (Lotomba 85), Lemina (Rozario 81), Tiram (Beka Beka 81), Budaui, Pepe (Brahimi 85), Ilie (Diop 63), Labord.