Na današnji dan: Kako je Levandovski dao pet komada za devet minuta

Poljak u dresu Bajerna deklasirao Volfsburg, koji je vodio na poluvremenu od 51. do 60. minuta pre sedam godina.

Ivan Radošević
22. septembar 2022, 4:29

Robert Levandovski brojao do pet. (Foto: Uradni Twitter profil kluba/zveze)

Bio je to 22. septembar 2015. Tačno pre sedam godina. Bajern iz Minhena je gubio (1:0) posle prvog poluvremena u meču sa Volfsburgom, a onda je Robert Levandovksi uključio mašinu. Za devet minuta postigao je pet golova!

Poljski napadač je od 51. do 60. minuta bio nezaustavljiv. Bajern je 30 minuta pre kraja meča vodio 5:1, a promene rezultata do kraja nije bilo. Kada je krenuo Levandovski, nije mogao da se zaustavi: 1, 2, 3, 4, 5! Pet golova, za devet minuta! Nije lako poverovati, ali je istina. A što je još zanimljivije, čovek je ušao u igri sa klupe za rezerve na startu drugog poluvremena. Pogotke je postizao u 51, 52, 55, 57. i 60. minutu.

Uli Henes je svojevremeno takođe postigao pet golova na jednom meču, ali za 21 minut. Ali, šou Levandovskog u Minhenu je neviđen do sada i sigurno još dugo neće biti prevaziđen. Pored toga, ovo je najbrži het-trik u istoriji Bundeslige, postignut za tri minuta.