Kandidat za predsednika Reala javno priznao da želi Barselonu u drugoj ligi!

Rivalstvo između Real Madrida i Barselone dobilo je novo, izuzetno burno poglavlje. Ovoga puta u prvom planu nije El Klasiko na terenu, već izjava kandidata za predsednika madridskog velikana, Enrikea Rikelmea, koji je svojim rečima podigao veliku prašinu u španskoj javnosti.

Redakcija
3. jun 2026, 8:36

(Foto: Posnetek zaslona)

Rikelme, koji se bori za funkciju predsednika Reala protiv Florentina Pereza, gostovao je u izuzetno popularnom španskom podkastu "The Wild Project". Tamo je bez ikakvih zadrški i diplomatskih odgovora govorio o svom pogledu na večnog rivala iz Katalonije.

"Voleo bih da vidim Barselonu u Segundi (drugoj ligi). To bi me usrećilo", ispalio je Rikelme kada ga je voditelj upitao o rivalstvu dva kluba.

Međutim, tu se nije zaustavio. Kada je dobio direktno pitanje da li bi voleo da Barselona potpuno nestane sa fudbalske mape, njegov odgovor bio je još oštriji:

"Nemam nikakav problem sa tim. Ja želim da Real Madrid pobeđuje. A šta će se desiti drugima..."

Ove reči odmah su izazvale lavinu reakcija i rat navijača na društvenim mrežama.

"Perez je oživeo mrtvu Barselonu zbog Superlige, a Laporta ga je izdao"

Rikelme trenutno sprovodi veliku medijsku kampanju i obilazi vodeće španske medije kako bi predstavio svoj predsednički program i viziju budućnosti kluba. Ipak, agresivna retorika prema Kataloncima potpuno je bacio u senku sve ostale sportske i ekonomske teme.

Zanimljivo je da je Rikelme pre samo nekoliko dana direktno optužio svog protivkandidata Florentina Pereza da je lično kriv za dominaciju Barselone u poslednje dve godine, tvrdeći da je aktuelni predsednik Reala spasao najvećeg rivala kada je bio na kolenima.

"Barselona je bila mrtva. Ipak, naš predsednik Florentino Perez im je pomogao u trenucima najveće finansijske krize jer je sanjao o projektu Superlige. Na kraju, Žoan Laporta ga je izdao", zaključio je Rikelme.