Enfild plakao za Žotom: Dirljiv oproštaj od portugalskog heroja.
Liverpul je juče na stadionu Enfild odigrao prijateljsku utakmicu protiv Atletika iz Bilbaa, a pet dana pre prve zvanične utakmice u novoj sezoni, ovo je bio prvi meč Liverpula na domaćem terenu nakon tragične smrti portugalskog napadača Dioga Žote, koji je zajedno sa svojim bratom poginuo u saobraćajnoj nesreći na severozapadu Španije.
Pre početka utakmice, legenda Liverpula Fil Tompson i predsednik Atletika Đon Uriarte položili su venac u znak sećanja na Žotu, a najemotivniji trenutak dogodio se u 20. minutu, kada je sudija prekinuo utakmicu u čast broja 20 koji je Portugalac nosio. Navijačima je tada omogućeno da se još jednom oproste od igrača koji je na 182 utakmice za Liverpul postigao 65 golova.