U Španiji danas nije nimalo popularno biti Slovenac, a naročito ne Slavko Vinčić.
Nakon što su igrači, trener i navijači Reala osuli paljbu po mariborskom arbitru, u hajku su se uključili i najuticajniji španski mediji. Ono što je počelo sinoć na terenu Alijanc Arene, pretvorilo se u totalni medijski rat protiv čoveka koji je, paradoksalno, sudio Realu u finalu 2024. godine kada su poslednji put podigli pehar.
Iako je pre dve godine bio njihov "srećonoša", Slavko Vinčić je danas za Madrid samo čovek koji je „uništio“ kraljevski klub nerazumljivim isključenjem Eduarda Kamavinge. Španski novinari su danas nemilosrdni, a u kritikama prednjači poznati radio voditelj Roberto Gomez. On je u svom uključenju na uticajnom „Radio Marka“ (Radio Marca) otišao korak dalje, direktno aludirajući na nacionalnost sudije i njegove veze sa vrhom kontinentalne federacije.
„Koje je nacionalnosti Slavko Vinčić?“, pitao je Gomez, ponavljajući to pitanje nekoliko puta pre nego što je poentirao, jasno ciljajući na predsednika Evropske fudbalske unije (UEFA) Aleksandra Čeferina.
Njegov napad se tu nije zaustavio, već je upotrebio najteže moguće reči za ono što se dogodilo u Minhenu:
„Sudija je uništio Real Madrid. Za mene je ovo istorijska greška, za mene je ovo krađa! Kako sudija na ovom nivou može da napravi takav propust? Real je bio na putu da preokrene sve, a ovo što se desilo je veoma ozbiljno“, dodao je Roberto Gomez, javno pozivajući UEFA na hitnu reakciju i kažnjavanje arbitra.
Dok Madrid gori od besa, slovenački dvojac u sastavu Čeferin–Vinčić našao se pod lupom kakvu evropski fudbal dugo ne pamti, uz optužbe da „mali narodi“ kroje sudbinu najvećih klubova sveta.