Palinja se vraća u London, Bajern jedva dočekao da ga pusti.
Bajern iz Minhena platio je čak 50 miliona evra za Žoaa Paljinju, ali portugalski vezista nikada se nije uklopio u sistem Vensana Kompanija, naslednika Tomasa Tuhela, koji je insistirao na njegovom dolasku.
Danas je Palinja i zvanično predstavljen kao novo pojačanje Totenhema, koji ga je doveo na jednogodišnju pozajmicu.
Engleski klub će na kraju sezone 2025/26 imati mogućnost da otkupi njegov ugovor od nemačkog šampiona. Palinja se tako vraća u London, gde je ranije već nosio dres Fulama.
U Totenhemu će sresti i Matisa Tela, koji je ovog leta takođe stigao iz Bajerna. Novi trener kluba iz Londona je Danac Tomas Frank, koji je ovog leta zamenio Anđa Postekoglua, a prethodnih godina je s malim budžetom pravio velike stvari u Brentfordu.
Već za četiri dana Totenhem i Bajern odmeriće snage u prijateljskoj utakmici u okviru Telekom kupa, a potom kreće nova sezona u Premijer ligi.