Nikola Milenković će igrati za trofej: Fiorentina u finalu Lige Konferencija!

Ekipa za koju nastupa srpski reprezentativac Nikola Milenković je nakon pobede u Firenci u prvom meču 3:2, uspela da odoli Brižu u Belgiji 1:1.

Redakcija
8. maj 2024, 10:50

Fiorentina će drugu godine u nizu igrati u finalu Lige Konferencija! Tim za koju nastupa srpski reprezentativac Nikola Milenković je nakon pobede u Firenci u prvom meču 3:2, uspela da pokaže snagu protiv Briža u Belgiji za 1:1.

Domaćini su vodili od 20. minuta golom De Kujpera, a tako je bilo sve do 85. minuta. Dosuđen je penal za Italijane, odgovornost je preuzeo Lukas Beltran. Bio je precizan za 1:1.

Meč je produžen sedam minuta, domaći su vršili protisak, ali je Fiorentina uspela da se odbrani.

U finalu koje se igra 29. maja u Atini na stadionu AEK igrati protiv boljeg iz meča Olimpijakos - Aston Vila.

Nikola Milenković je odigrao 90 minuta za svoj tim, a zaradio je žuti karton.