Princ Vilijam, prestolonaslednik i sin kralja Čarlsa III, decenijama je verni navijač Aston Vile. To nikada nije krio; naprotiv, kroz godine je isticao svoju ljubav prema klubu i često pratio utakmice uživo, kako Vile, tako i engleske reprezentacije. Sinoćnu istorijsku priliku u Birmingemu jednostavno nije smeo da propusti.
Princ Vilijam je uživo svedočio pobedi Aston Vile nad Notingem Forestom, kojom je obezbeđen plasman u veliko finale Lige Evrope. Revanš meč polufinala proživeo je veoma emotivno – radovao se golovima, a nakon poslednjeg zvižduka usledilo je pravo slavlje.
Kada je sa razglasa krenula čuvena pesma "Sweet Caroline", budući kralj je sebi dao oduška i zaplesao. Grlio je ljude oko sebe, na trenutak zaboravivši na stroga pravila i protokole, uživajući u trenutku kao običan navijač.
Susret sa herojima: Vilijam u svlačionici
Nakon meča, Vilijam je dobio priliku da lično čestita akterima velikog uspeha. Razgovarao je i veselio se sa fudbalerima, među kojima su bili Meti Keš, Luka Dinj i strelac Emilijano Buendija, kao i sa tvorcem ovog čuda, trenerom Unaijem Emerijem.